Videolar SEO’nuzu nasıl etkiler?

Son on yılda, video içeriği günümüz dijital toplumunun önemli bir parçası haline geldi. İşletmelerin büyük bir çoğunluğu, hedef kitleleriyle hareket halindeyken tüketilmesi kolay, ancak aynı zamanda esneklik, değer ve alaka düzeyi sağlayan bir şekilde iletişim kurmak için pazarlama stratejilerini videoları dahil edecek şekilde değiştirdi.

Bununla birlikte, videolar yalnızca insanların ilgisini çekmek ve dikkatlerini şirketinizin tekliflerine ve profiline çevirmek için harika değildir, aynı zamanda SEO’nuzu ve nihayetinde web sitesi sıralamalarını da geliştirebilir.

Asıl soru şudur: Videolar, SEO çabalarınızı artırmanıza tam olarak nasıl yardımcı olur?

Bu gönderide, video içeriğinin SERP sıralamalarınızı iyileştirmede oynadığı rol hakkında bilmeniz gereken her şeye bakacağız. Ancak buna geçmeden önce, videoların neden bu kadar talep gördüğünü anlayalım.

Videolar neden popüler
Videolar kısa ve tatlı

Videoların en çok tercih edilen içerik haline gelmesinin ana nedenlerinden biri, büyük miktarda bilgiyi kısa ve öz bir şekilde iletme konusunda çok iyi çalışmalarıdır. Bir resmin bin kelimeye bedel olduğunu hepimiz biliyoruz ve bu mantığı takip ederseniz, bir dakikalık videoda 1,8 milyon kelimeyi iletebiliriz – bu yaklaşık 3.600 sayfalık bir metindir!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal

© 2023 Tüm hakları saklıdır.