İçeriğinizi nasıl oluşturabilirsiniz?

Tüm içerik oluşturucular, insanları çeken ve bölünmemiş dikkatlerini çeken makaleler yazmak için ne gerekiyorsa yapacaktır. Yüzlerce beğeni, yorum, paylaşım olan gönderilerden bahsediyorum… Aslında kazıyın onu, yani binlerce, binlerce olan. Viral içerik böyle görünüyor.

Viral içerik oluşturmak veya kedinize pankek yapmayı öğretmek için Will Smith veya Kylie Jenner olmanız gerektiğini düşünüyorsanız – bunu görmek için gerçekten iyi para öderim – sizi burada durdurayım. Bu makalede sizinle paylaşmak istediğim daha basit tüyolar var.

Öyleyse, ne tür insanların bu paylaş düğmesine bastığını, hangi içeriği paylaşmayı seçtiklerini ve bunu neden yaptıklarını öğrenmeye hazırlanın. Spoiler uyarısı: Makalenin uzunluğu veya görsel sayısı, insanların onu okurken hissettikleri duygular kadar önemli değil.

İçeriği kim paylaşıyor?

Cevap oldukça açık: insanlar, başka kim

Emarsys’in 2019 yılında yaptığı bir araştırmaya göre, dünya nüfusunun %42’si sosyal medya kullanıyor. Bir NYT çalışması, içerik paylaşanların profillerini araştırmak ve analiz etmek için bir adım daha ileri gitti. İşte öğrendikleri şey.

İçeriği paylaşan tüm insanları gruplara ayırabilseydik, 6 kişi olurdu – fedakarlar, kariyerciler, yenilikçiler, bumeranglar, bağlayıcılar ve seçiciler. Her profil karakterinin içerik paylaşmak için farklı nedenleri ve bunu yapmak için farklı kanalları vardır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal

© 2023 Tüm hakları saklıdır.