Sayfa başlığı ve açıklama etiketleri

Başlık etiketi ve meta açıklama, SEO’nun temel ancak temel unsurlarıdır. Ve Google, snippet’ler oluşturmak için meta etiket içeriğini kullanma eğiliminde olduğundan, bunlar, bir arama yapanın web sitenizi tıklama kararında doğrudan bir etkiye sahip olabilir.

Ancak, sayfalarınızın meta verilerine istediğiniz herhangi bir şeyi yazabileceğinizi ve arama motorlarının bunu SERP’lerde kelimesi kelimesine görüntüleyeceğini düşünüyorsanız, başka bir şey geliyor demektir. Arama motorları, web sayfalarınızdan herhangi bir metni çekebilir çünkü bunun daha alakalı olduğunu düşünebilir ve bunun yerine o metni snippet’te görüntüleyebilir. Ancak konu web sitenizi tanıtmak olduğunda etiketlerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak belirli kurallar vardır.

Bir kartvizite benzer şekilde, başlık etiketleri ve meta açıklamalar sayfalarınızın içeriğiyle ilgili verileri depolar ve zamanı geldiğinde bu bilgileri hem arama motorlarıyla hem de insanlarla paylaşır. Her ikisini de memnun etmek istiyorsanız, başlık ve açıklama etiketlerini göz ardı edemezsiniz. Metadata’nın SEO’da neden önemli olduğuna ve nasıl doğru kullanılacağına bir göz atalım.

Başlık etiketleri sayfa sıralamalarını etkileyebilir
Başlık etiketi nedir?

Başlık etiketi, bir web sayfasının ana fikrini özetleyen ve SERP’lerde ve tarayıcı sekmelerinde görüntülenen bir HTML öğesidir. Genellikle meta başlık, başlık etiketi veya SEO başlığı olarak adlandırılır. içine sarılır

HTML başlık etiketi örneği
Başlık etiketi SEO için neden önemlidir?

Başlık etiketi, arama motoru robotlarının sayfanızın ne hakkında olduğunu bilmesini sağlar ve kullanıcının arama sorgusuyla ne kadar alakalı olduğunu anlamalarına yardımcı olur. Bu nedenle, bir başlık etiketi önemli bir sayfa öğesidir ve onu odak anahtar kelimeniz için optimize etmelisiniz. Başlığınızda kullandığınız anahtar kelime (ve anahtar kelimenin etrafındaki küme için de) için sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Ayrıca, Google’ın belirttiği gibi, “İnsanların hangi arama sonuçlarının sorgularıyla alakalı olabileceğini belirlemesinin birincil yollarından biri, listelenen web sayfalarının başlıklarını incelemektir.” Böylece arama yapanlar, parçacığın başlığı olarak doğrudan SERP’de HTML başlık etiketini görebilirler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal

© 2023 Tüm hakları saklıdır.