SEO için Alan Adları ve Önemi

İçerik pazarlaması, günümüz dünyasında işletmeler için en önemli pazarlama araçlarından biri haline geldi. Pandemi ve yeni teknolojik gelişmeler, müşterilerin alışveriş tercihlerini değiştirdi. İşletmeler ayak uydurmaya ve daha önemli bir çevrimiçi varlık oluşturmaya çalışıyor.

​​Geleneksel pazarlama taktikleri artık geçerliliğini yitirdi ve büyük ya da küçük işletmeleri hedef tüketicilerini çekmek için yaratıcı ve görsel olarak çekici yollar bulmaya zorladı. Örneğin, yalnızca düz metin kullanarak müşterilerinizin dikkatini çekmek artık yeterli olmayacaktır. Bu taktik, diğer bazı daha modern dijital pazarlama teknikleri kadar etkili ve güvenilir bir şekilde ilgi çekme potansiyeline sahip değil.

Hatta bir çalışma, her gün yaklaşık 7,5 milyon blog yazısının yayınlandığını ortaya çıkardı. Bu, blog dünyasının o kadar doygun olduğu anlamına gelir ki, eğer öyle değilse içeriğiniz (hem okuyucular hem de arama motorları için) yol kenarına atılmaya mahkumdur. Dünya çapında çoğu uzman, kaliteli geri bağlantıların bir fark yarattığı konusunda hemfikirdir. Geri bağlantıların gücüne inanıyorsanız, kendi geri bağlantı profilinizi ve rakiplerinizinkileri analiz etmek için bolca zaman harcamalısınız.

Bu blog gönderisinde, geri bağlantı profillerini daha verimli bir şekilde analiz etmenize yardımcı olabilecek yönlendiren etki alanı metriklerine bir göz atacağız. Ancak bazı pratik ipuçlarına geçmeden önce, yönlendiren alan adının ne olduğunu ve bu ölçümün neden önemli olduğunu hızlıca tanımlayalım.

Yönlendiren etki alanı nedir

Bazen bağlantı veren alan olarak da adlandırılan yönlendiren alan adı, geri bağlantı profilini analiz ettiğiniz başka bir web sitesine bağlantı veren bir web sitesidir. Yönlendiren her alan, bir web sitesine bir veya daha fazla bağlantı içerebilir.

Yani, backlink profilinizdeki her alan size yalnızca bir kez bağlantı veriyorsa, edindiğiniz yönlendiren alan adlarının ve geri bağlantıların sayısı eşit olacaktır. Bununla birlikte, bu tür durumlar gerçekten nadirdir, çünkü normalde bir işletmeyle kalıcı bir ortaklık kurduğunuzda, onların web sitelerinden birden çok kez geri bağlantılar alırsınız – çekici veya benzersiz ve ilginç bir şekilde sunulur.

Bununla birlikte, tamamen planlanmış bir görsel içerik pazarlama stratejisi, işletmeniz için harikalar yaratabilir ve daha fazla ilgi çekmenize yardımcı olabilir.

Görsel içerik pazarlaması nedir?

Görsel içerik pazarlaması, blog gönderilerinizi güzelleştirmek için yalnızca çekici resimler veya diğer görsel varlıkları kullanmakla ilgili değildir. Amaçlanan mesajı iletmek için hedef kitlenizle bağlantı kurmak için resimler, videolar, GIF’ler ve diğer görselleri kullanma sürecidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal

© 2023 Tüm hakları saklıdır.