Bağlantılar ve SEO için değerleri

Çok yönlü bir bağlantı evreninde, kullanıcı tarafından görülemeyen ancak bağlantının arama motorları tarafından nasıl algılandığı konusunda büyük bir fark yaratan birkaç teknik nüans vardır.

Bu nüanslar, bağlantı etiketi içindeki sayfa koduna yerleştirilen bağlantı öznitelik değerleridir. Varsayılan olarak, bağlantılar arama tarayıcıları tarafından takip edilir ve bağlantı suyunu başvurdukları sayfalara iletir, ancak nofollow öznitelik değeri belirtildiğinde bu varsayılan davranış geçerli olmaz.

Peki, bir bağlantıyı takip etmemek ne anlama geliyor ve bunu ne zaman yapmalısınız? Bu gönderide, takip edilen ve takip edilmeyen bağlantıların getirdiği SEO değerini, başka hangi bağlantı öznitelik değerlerinin olduğunu ve bağlantı etiketi özelliklerine göre güvenli bir geri bağlantı profilinin nasıl oluşturulacağını açıklayacağız.

 

Dofollow bağlantısı nedir?

Dofollow bağlantısı veya takip edilen bağlantı olarak adlandırılabilecek şey, aslında sadece normal bir bağlantıdır.

Bağlantının herhangi bir belirli SEO talimatına tabi olmadığını ve düzenli beklentileri karşılaması gerektiğini, yani bağlantı suyunu ve yetkisini yönlendirilen kaynaklara iletmesi gerektiğini vurgulamak için yalnızca nofollow değeri bağlamında böyle adlandırılır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal

© 2023 Tüm hakları saklıdır.