Google Arama Konsolu Kurulumu

SEO’nun rekabetçi dünyasında başarılı olmak için web sitenizi kurduktan sonra yapmanız gereken ilk şey, Google Search Console’un size ait olduğunu doğrulamaktır. Arama sonuçlarında görünmek için web sitenizi GSC’de doğrulamanız gerekmez, ancak aracın sağladığı tüm önemli verilere erişmek için bunu yapmanız gerekir.

Google Arama Konsolu, site hatalarını belirlemeye, Google’ın web sitenizin sayfalarını dizine eklemesini sağlamaya, sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını, insanların onu bulmak için hangi arama sorgularını kullandığını öğrenmeye ve daha fazlasına yardımcı olduğu için web yöneticileri için paha biçilmez bir araçtır.

Ve bugün, amacımız size Google Search Console’u nasıl doğru bir şekilde kuracağınızı anlatmak.

Sitenizi Google Search Console’a Nasıl Eklersiniz?

Web sitenizi GSC’ye eklemek ve sahipliğinizi doğrulamak için Google Search Console’da oturum açmanız, Yeni Mülk Ekle’yi tıklamanız, mevcut beş yöntemden birini seçip kullanmanız gerekir:

Alan adı sağlayıcısı
HTML etiketi
HTML dosyası
Google Analytics izleme kodu
Google Etiket Yöneticisi kapsayıcı snippet’i

 

Search Console’daki alan mülkü

Yeni Mülk Ekle’yi seçtikten sonra, bir mülk tipi seçmeniz gerekecektir. GSC, iki web sitesi özelliği türünün doğrulanmasına izin verir: URL öneki özelliği ve Etki alanı özelliği. Birkaç doğrulama türünü destekleyen URL öneki özelliğinden farklı olarak, ikincisi yalnızca DNS kaydı doğrulaması anlamına gelir. Bir etki alanı özelliği, m, www gibi tüm alt etki alanlarını ve birden çok protokolü içerir: http, https, ftp.

DNS doğrulaması, web sitenizi doğrulamak için en iyi yöntemlerden biridir, çünkü ileride www’den www olmayana geçmeniz gerekirse mülkünüzü tekrar doğrulamanız gerekmeyecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal

© 2023 Tüm hakları saklıdır.