Anahtar Kelime Planlayıcı Kılavuzu

Google, arama pazarını yönetir, ancak Bing’de uyumayın.

Bing arama motoru büyük ölçüde Google’ın gölgesinde kalsa da, Bing SEO ve PPC kampanyaları yine de kayda değer bir iş büyümesi sağlayabilir.

Bu platformun potansiyelinden yararlanmak biraz çaba gerektirecektir. Doğru anahtar sözcükleri bularak insanların Bing’te ne aradığını bilmelisiniz.

Bing Anahtar Kelime Planlayıcı, Bing’in arama sorguları veritabanını derinlemesine incelemenizi sağlar. Herhangi bir zamanda insanların ne Binging yaptığını görebilirsiniz. Bu veriler, işinizi büyütmek için kullanacağınız gelecekteki SEO veya PPC kampanyalarını şekillendirebilir.

Anahtar kelimeleri araştırmak ve bir pazarlama kampanyası oluşturmak için Bing Anahtar Kelime Planlayıcı’nın nasıl kullanılacağına bakacağız.

Ama önce…

Bing, pazarlama stratejiniz için neden önemlidir?

Bing, ABD masaüstü arama pazarının %26,8’ini kontrol ediyor. İnsanlar Bing kullandığından, Google’ın yanı sıra arama pazarlaması çabalarınız için bunu bir öncelik olarak işaretlemelisiniz. Bing’in pazarlama stratejinizin yapılacaklar listesinde yer alması için bazı nedenler daha:

Düşük maliyet ve rekabet

Google go-to arama motorudur. Herkes kullanır. Aslında Google, arama pazarının %85,6’sına hakimdir. Google, Bing veya diğer arama motorlarından önemli ölçüde daha fazla trafik alırken, aynı zamanda şiddetli bir rekabete sahiptir.

Özellikle köklü bir kuruluşa karşı rekabet eden küçük bir işletmeyseniz, Google’da sıralamaya girmeye çalışmak kaybedilen bir savaş gibi gelebilir. Web sayfalarının %91’e yakını Google’dan hiç trafik almıyor.

Bing, genç girişimlere bir umut ışığı sunuyor çünkü daha az insan kullanıyor. Fırsatınız burada yatıyor – daha az rekabet.

Pek çok web sitesi Bing’de üst sıralarda yer almaya çalışmıyor. Arama trafiği az olan bir arama motorunda üst sıralarda yer almaya çalışmanın anlamsız olduğunu düşünüyorsanız bir kez daha düşünün. Bing hala pazar payının %7,6’sına sahip. Bu mütevazı bir rakam gibi görünebilir, ancak iyi bir organik trafik sağlayabilir.

Bing, ücretli arama pazarlaması için de yararlı olabilir. Hatta Hindistan’daki bir sigorta şirketi, Bing Ads’i kullanarak dönüşümlerini ikiye katladı. Bu şirket ayrıca geçiş yaparak edinme başına maliyetini %20 azalttı.

Sınırlı pazarlama bütçesine sahip işletmeler, uygun maliyetli PPC kampanyaları oluşturmak için Bing’i kullanabilir, bu da değerli olası satışları çeker, ancak Google Ads’e kıyasla tıklama başına çok daha az harcama yapar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal

© 2023 Tüm hakları saklıdır.