İçerik Pazarlama

İçerik pazarlaması, günümüz dünyasında işletmeler için en önemli pazarlama araçlarından biri haline gelmiştir. Pandemi ve yeni teknolojik gelişmeler müşterilerin alışveriş tercihlerini değiştirdi. İşletmeler ayak uydurmaya ve daha önemli bir çevrimiçi varlık oluşturmaya çalışıyor.

Geleneksel pazarlama taktikleri artık modası geçmiş, büyük veya küçük işletmeleri hedef tüketicilerini çekmek için yaratıcı ve görsel olarak çekici yollar bulmaya zorluyor. Örneğin, yalnızca düz metin kullanarak müşterilerinizin dikkatini çekmek artık onu kesmeyecek. Bu taktik, diğer bazı daha modern dijital pazarlama teknikleri kadar etkili ve güvenilir bir şekilde dikkatleri üzerine çekme potansiyeline sahip değil.

Bir araştırma, her gün yaklaşık 7,5 milyon blog gönderisinin yayınlandığını bile buldu. Bu, blog dünyasının o kadar doygun olduğu anlamına gelir ki, içeriğiniz görsel olarak çekici değilse veya benzersiz ve ilginç bir şekilde sunulmuyorsa (hem okuyucular hem de arama motorları için) yol kenarına gönderilmeye mahkûmdur.

Bununla birlikte, tamamen planlanmış bir görsel içerik pazarlama stratejisi, işletmeniz için harikalar yaratabilir ve daha fazla ilgi çekmenize yardımcı olabilir.

Görsel içerik pazarlaması nedir?

Görsel içerik pazarlaması, yalnızca blog gönderilerinizi güzelleştirmek için çekici görseller veya diğer görsel varlıkları kullanmakla ilgili değildir. Amaçlanan mesajı iletmek için hedef kitlenizle bağlantı kurmak için resimleri, videoları, GIF’leri ve diğer görselleri kullanma sürecidir.

İyi düşünülmüş ve kapsamlı bir görsel pazarlama stratejisi, pazarlamacılar için modası geçmiş bir metin tabanlı içerik pazarlama stratejisinin başaramadığını başarabilir.

Doğru görsel varlıklarla müşterilerinizi içeriğinize bağlı tutabilir, mesajınızı daha kapsamlı ve ilişkilendirilebilir bir şekilde sunabilir ve hatta onları ürün veya hizmetlerinizi satın almaya ikna edebilirsiniz.

Görsel içerik oluşturmanın önemli olmasının nedenleri

Önce görsel içeriğin işletmeniz için neden daha fazla fırsata kapı açtığını keşfedelim.

Görsel içerik pazarlaması marka bilinirliği yaratır

Bir resim bin kelimeye bedeldir derler. İçerik pazarlamacıları bunu tam anlamıyla alır. Bunun nedeni, görsel içerik pazarlamasının, modası geçmiş büyük metin bloklarının yapamadığını sadece birkaç kelimeyle yaparak markanıza dikkat çekmesidir.

Markanızın temel değerlerini yansıtan görsel içerik oluşturup yayınlayarak güçlü bir marka kimliği oluşturmanıza yardımcı olur. Seçtiğiniz herhangi bir görselin (büyüleyici görseller, sembolik illüstrasyonlar veya ön izleme videoları), basit metin içeriklerinden ziyade hedef kitlenizde bir akor oluşturma olasılığı daha yüksektir.

Web sitenizin trafiğini artırır

Pazarlamacılar, web sitelerine alakalı trafik getirmek için en iyi dijital pazarlama stratejilerini belirlemeye çalışırken kafalarını kaşıma eğilimindedir. Bu çabanın en az yarısını görsel içerik pazarlamasına harcarlarsa, emeklerinin sonuçlarının iki kat daha büyük olacağına inanıyoruz.

Sadece iyi yerleştirilmiş bir resim veya görsel olarak çekici bir CTA kullanarak hedef kitlenizin ne kadar daha fazlasını çekeceğinize ve daha ne kadar potansiyel müşteriyi alıcılara dönüştürebileceğinize şaşıracaksınız!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal

© 2023 Tüm hakları saklıdır.