Google nedir? Nasıl Çalışır?

Yenilikçi teknolojilerin hızlı gelişimi, pazarlamanın sınırlarını daha da zorlamamızı sağladı. Örneğin, Google Alerts’in yardımıyla şirketimiz, rakiplerimiz ve bir bütün olarak sektörle ilgili içerik için web’i izleyebiliyoruz.

“Google Alerts”in ne olduğunu, nasıl çalıştığını, bu hizmetin nasıl kurulacağını ve işletmenizi bir sonraki aşamaya taşımak için neden yararlı olabileceğini belirlemek için bu konuyu daha derinlemesine inceleyelim.

Google Uyarıları nedir?

Google Alerts, İnternet’i izleyen ve belirttiğiniz sorgular hakkında sizi bilgilendiren ücretsiz bir araçtır. Kuruluşunuz veya kişisel adınız, sektörünüzde kullanılan temel anahtar kelimeler veya rakiplerinizin adları olsun, istediğiniz herhangi bir söz için web’i izleyebilirsiniz.

Google, bir kullanıcının arama terimiyle eşleşen sonuçları bulduğunda, e-posta adresinize bildirimler ve uyarılar gönderir. İhtiyaçlarınıza ve hedeflerinize bağlı olarak, bildirimleri günlük, haftalık veya anında gelecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, gelen kutunuza uyarı göndermenin tam zamanını da ayarlayabileceksiniz.

Google Alerts’in işletmenize fayda sağlayabileceği yollar

Her İnternet kullanıcısının Gmail hesabı başına 1.000’e kadar uyarı yapabileceği düşünüldüğünde, potansiyel iş büyümesi için birçok hedefi gerçekleştirme şansı vardır. Uyarıların kuruluşunuza fayda sağlayabileceği en etkili yolların listesi aşağıda verilmiştir:

Çevrimiçi itibar yönetimi

Dijital çağda, çevrimiçi itibar yönetimi, herhangi bir ticari pazarlama stratejisinin hayati bir parçası haline geldi. Buna karşılık, marka adınızın ve şirketinizin yöneticilerinin proaktif olarak izlenmesi, çevrimiçi itibarınızı iyileştirmenin veya korumanın en iyi yollarından biridir.

Google Alerts bunun için tasarlanmıştır. Arama kutusuna şirket adınızı veya yönetici düzeyinde çalışan kişilerin adlarını girin, gerekli filtreleri ayarlayın ve parametrelerinize uyan tüm bahisleri izleyin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumsal

© 2023 Tüm hakları saklıdır.